3 összetevős olívaolaj-fagyi
Három összetevő. Nincs kevergetés, nem kell hozzá fagylaltgép. Pofonegyszerű, de mégis elképesztően finom! Lehet, hogy nem lesz olyan tökéletes, mint a fagylaltgéppel készült verzió,
Összetevők:
500ml sűrű tejszín
400ml sűrített tej
100ml extraszűz olívaolaj
Keverőgéppel verjük sűrűre a tejszínt és a sűrített tejet. Legyen sűrűbb, mint a tejszínhab, mert az olívaolaj tovább fogja majd higítani. Az olívaolajat egyenletes sugárban öntsük bele, hagyjuk, hogy a tejszínes keverék felszívja, majd öntsük egy dobozba és fagyasszuk le, amíg meg nem szilárdul.
Amikor kivesszük a fagyasztóból, keményebb lesz, mint a hagyományos fagylalt, ezért fogyasztás előtt érdemes várni egy félórát. A legfinomabb egy csipet tengeri sópehellyel és egy pár csepp extraszűz olívaolajjal!
Recipe and video by Tomek Mossakowski 🙏